Contents

Hayatta bunlar oluyor ve sıra bende. “Dedi.

Boyunluk ‘boyunluk’ ve diğer koruyucuları takmıştı. Hayatta böyle şeyler olur ve sıranın bende olduğunu belirtti. Almería’da Baja Almanzora’ya düşmesinden sonraki anlarda Marc Coma’nın yaklaştığını ve dedim ki: Yardım isteyin Marc, bu sefer gerçekten canını yakmak. Çektiğim yaranın ilk andan itibaren farkına vardım. “

İspanyol sürücü Óscar Fuertes Perşembe günü, tamamen Valencia’da (İspanya) üretilen ve yardımcı pilotu Diego Vallejo ile birlikte Kore markası SsangYong’un otomobilinin direksiyonunda arka arkaya ikinci Dakar yarışını tamamladı.

01/18/2019

01/21/2019 tarihinde 09:05 CET

Fuertes, ralliyi geçen yıl elde edilen sonuçtan sadece bir sıra eksik olan genel klasmanda otuz üçüncü sırada tamamladı.

Madrilenian, Peru’da baştan sona düzenlenen bu Dakar’ın sahip olduğu on etapta “yoğunluk ve zorluk bakımından çok zor” olduğunu garanti etti.

Bu kez dünyanın en zorlu rallisi için özel olarak yapılmış bir araba olan SsangYong Rexton DKR kullanan Fuertes, “Bu sadece bir yarış değildi. Bizi zorladıkları yerden geçmek oldukça zordu,” dedi.

Pilot analiz

Sürücü, “% 140’a dönen” tüm ekibin yaptığı işi ve ertesi sabah arabayı hazır hale getirmek için gece arabada çalışmaya koydukları tutkuyu takdir etti.

Vallejo ise bir kalkanın kırılması veya içeri girmesi gibi “gerçekten zor” anlardan geçmelerine yol açan “çok kumlu ve korkunç olan” Dakar’ın bitiş çizgisini geçmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. başka bir gün, direksiyon olmadan yaklaşık 170 mil yol aldılar.

Vallejo, “Ama hepsini geride bıraktık. Büyük ölçüde, ne kadar talep etsek de sinema gibi davranan araba sayesinde,” diye kabul etti.

Nani Roma, Dakar’da ‘som gümüş’

Nasser Al-Attiyah, Dakar Şeyh

Fuertes ve Vallejo, bu gece, ikinci Dakar’larını Lima’da podyumda bitirip gelecek yıl manzaralarını belirleyerek kutladılar ve burada bu çok daha hafif arabanın en son evrimi ellerinde olacak.

Görev tamamlandı. Nani Roma, Dakar’ın çok zorlu ve son derece çekişmeli baskısında ikinci sırayı korumayı başardı. Büyük bir düzenli sürüş, birkaç hata yapma, bol kum tepeli bir rotada en hızlı olmayan bir arabadan en iyi şekilde yararlanma, Katalan sürücüsü her gün tasarruf ediyor, onur pozisyonlarını işgal ediyor ve zorlu Nasır Al- Attiyah (Toyota).

01/17/2019

20: 30’da CET

“Çok zor ve zorlu olan bu Dakar’ı çok mutlu bitirdik. Çok iyi bir yarıştı ve nasıl koştuğumuzdan memnunuz.” Onuncu etabın sonunda Nani Roma yorgun ama mutluydu.

“Özellikle arabanın ağırlığıyla daha fazla risk almak gerekiyordu, Nasser birkaç parça ile koşuyordu ve biz yalnızdık, bu anlamda Mini’de takım olarak çalışmadık ve sonuçta istediğiniz zaman ağırlık Risk almak, çok etkiler. Perspektif olarak hepimiz daha zekiyiz ve farklı bir şey yapardık, ancak artık değiştiremeyiz. En azından geçen yıl aynı yere üç kez vurduğum yerden geçtim ve işte buradayım, “diye hatırladı.

Ve önemli bir not: “Amaç Mini’yi değil kazanmaktı, elbette takım arkadaşlarınızı yenmek isteseniz de, ama gördüklerimizi çok iyi yaptığımızı görünce. Sonuçların değeri size insanlar tarafından verilir. Bunun gibi, yakınlarda bu kadar çok yetenekli bir saniye çok değerlidir. Bu bir Dakar arabaydı ve Nasser ile bizim iki 4×4 ile yaptıklarımız buggy bağlamında fena değil. Umarım FIA not alır , 4×4’e dönmeyi düşünün ve arabaları hemen bırakın. “

Katalan binici yardımcı pilotu ve ekibin geri kalanı için övgü dolu sözler söyledi: “Álex harika bir iş çıkardı, çok kötü fiziksel koşullarla yarıştı ve pek çok değeri var. Tüm ekibe teşekkür etmeliyiz. Hiçbir sorun yaşamayan Mini 4X4 ile yaptıkları iş. Her şeyin nasıl gittiğinden çok memnunuz “dedi Folgueroles’den bir açıklama.

10.AŞAMA: PISCO -LIMA

Bağlantı 359 km / Özel 112km              

1 C.SAİNZ MİNİ 1:20:01                           

2 S. LOEB PEUGEOT saat 00:42              

3 C. 02:31 de MİNİ DESPRES              

4 B.VANAGAS TOYOTA saat 03:38              

5 J.PRZYGONSKI MINI saat 03:41

6 N. ROMA MINI 04:16

GENEL SIRALAMA

1 N.AL-ATTIYAH TOYOTA 34:38:14              

2 N. ROMA MINI 46:42

3. S. LOEB PEUGEOT 1:54:18              

4 J.PRZYGONSKI MINI 2:28:31

5 C. MINI’Yİ KEŞFETMEK 2:48:43

42 baskısında ilk kez Dakar’a katılanların yanı sıra, ralli kervanını oluşturan ekiplerin personeli, organizasyon ve gazeteciler, düşünen bir diktatörlük rejiminin gelenek ve yasalarına uymak zorunda kalacaklar. onları ihlal edenlere ölüm dahil çok ağır cezalar. Yarış için yeni mekan olan Suudi Arabistan, güvenli bölge, muhteşem çöl koşusu ve 5 yıllık 15 milyon sözleşme garantisi veriyor. Buna karşılık, ödenecek bedel, şiddetli İslami ‘şeriat’ ile yönetilen ve sistematik olarak insan ve kadın haklarını ihlal eden bir ülkede rekabet etmeye uygundur.

08 Ara 2019, 12:46 pm CET

2021 Dakar Rallisi

Suudi Arabistan Spor Otoritesi, ralli organizatörleri Fransız ASO (Amaury Spor Organizasyonu) ile işbirliği içinde, katılımcılara ve diğer personele davranışlarını yasalara ve kültürüne uyarlamak için tavsiye ve talepleri belirleyen bir belge gönderdi. Ev sahibi ülke, onlara suç durumunda karşılaşabilecekleri https://goldbets.top/en-iyi-siteler/ ağır cezaları, özellikle de uyuşturucu, alkol, domuz eti veya pornografi kullanımıyla ilgili olanları hatırlatır. Ayrıca kıyafet yönetmeliğine ve halk arasında sevgi gösterilerinin açık bir şekilde yasaklanmasına da özel bir vurgu yapılır. 

Bu son nokta, pilotları en çok şoke edenlerden biri, örneğin zafer durumunda kutlamalarda duygularını kontrol etmek zorunda kalacak. ASO’nun dağıttığı, zorunlu ve yarıştan önce imzalanan “İyi Davranış Kuralları”, “Suudi Arabistan’ın, sakinlerinin ve rallinin geçtiği yerlerin gelenek ve göreneklerine saygı gösterme” taahhüdüdür. 

Bu noktalardan birinde, “Giysilerimden veya davranışımdan dolayı yerel halkı şok edebilecek her türlü davranıştan kaçınacağım. Suudi Arabistan’ın kısıtlamalarını ve yasaklarını, özellikle ithalat ve tüketimi okudum. Uyuşturucu kaçakçılığı konusunda ölüm cezasına kadar varabilecek yasal işlemlerin cezası altında kesinlikle yasak olan alkol ve domuz “. 

Dakar karavanının üyelerine ayrıca, “ister kitap olsun ister başka bir şekilde ithal edilen kültürel ürünlerin yerel ahlak kurallarına uygun olması gerektiği”, yani açık bir içerik olmaksızın hatırlatıldı. Hem erkeklerden hem de kadınlardan “yerel kültüre saygı duymak için kamuya açık yerlerde mütevazı giyinmeleri, dar giysilerden veya kaba sözler veya resimlerle gösterilen giysilerden kaçınmaları” istenir. Kamuda “el ele tutuşmak gibi” herhangi bir sevgi ifadesinin saldırgan sayılabileceği de vurgulandı. 

Belgede, “Kadınlar omuzlarını ve dizlerini halka kapalı tutmalıdır. Artık gurbetçilerin çarşaf veya başörtüsü giymeleri zorunlu değil. Rahatsız edilmekten kaçınmak için halka açık yerlerde bol bir çarşaf veya peçe giymenizi tavsiye ediyoruz.” 

Çöl, Suudi Arabistan’daki ilk Dakar’ı kutlayacak

Dakar 2020 Suudi Arabistan’a gidiyor

Veliaht Prens Mohamed Bin Salmán, kadınların 2018 yazından itibaren araba kullanmasına veya belirli etkinlikler için turist vizesi almasına izin veren hafif bir açılış süreci başlattı. Ancak öyle olsa bile, miting kervanında hakim olan batı kültürü ile yerel gelenekler arasındaki çatışmanın çok rahatsız edici durumlara yol açabileceği açıktır. Dış etkilere alışık olmayan otoriter bir ülkeye büyük bir uluslararası rekabetin aktarılmasının bedeli söylendi. 

“Evet, Dakar’a gidiyorum ve Leon’un karından Abu Dabi çölüne @alo_oficial ile antrenman yapmak için gittim (her biri kendi aracıyla) ama aynı takımda kum tepeleri yapıyor olacağız , kum tepeleri ve daha fazla kum tepesi “, sunum yapan ve maceracı Jesús Calleja sosyal ağlarında yazdı.

12/09/2019

12/10/2019 saat 11: 35’te CET

2021 Dakar Rallisi

İlginç olan, bu mesaja Alonso’yu kum tepelerinde Toyota’nın direksiyonunda gösteren muhteşem bir video ile eşlik etmesi. Ve Asturian, kendisine ait olmayan bir arazide etkileyicidir.

Evet, Dakar’a gidiyorum ve Leon’un karından Abu Dabhi çölüne @alo_oficial (her biri kendi aracıyla) ile antrenman yapmak için gittim ama aynı takımda kum tepeleri, kum tepeleri ve daha fazla kum tepesi yapıyor olacağız @ Correos @ PowerGym_Nutrit @ BFGoodrichEU @ tierradesabor @ hijolusa pic.twitter.com/TmKGCxvHHN

– Jesús Calleja (@JesusCalleja) 8 Aralık 2019

Ancak Alonso, FIA Şampiyonlar Galası öncesinde yaptığı basın toplantısında hayranlarının coşkusunu azalttı ve ilk Dakar’ında galibiyet alamayacağına dair güvence verdi: “Oraya deneyimin tadını çıkarmak için gidersem, Evet Hazırlıklıyım. Ama Dakar’ı zafer açısından düşünürsem, kendimi hazır hissetmiyorum. Tecrübe eksikliğimin tamamen farkındayım ”dedi.

Alonso, Arabistan’da Dakar için hazırlıklarını tamamladı

Alonso, Dakar için daha fazla test ve yarış yapacak

Dakar’ın başka bir dünya olduğunun farkında. Alışkın olduğu pistlerde binmekle hiçbir ilgisi yok ve beş kez motosiklet rallisinin şampiyonu olan ve şimdi lüks bir yardımcı pilot olan Marc Coma ile birlikte Fernando çok hızlı ilerliyor olsa da, bunun olmadığını kabul ediyor. favoriler arasında testin üstesinden gelmek için yeterli: “Indianapolis, Le Mans veya Daytona gibi koştuğum diğer yarışlarda kendimi çok rekabetçi hissettiğimi ve zafer için savaşabileceğim bir seviyede olduğumu düşünüyorum.